Pomoc/akcje charytatywne >> Akcje charytatywne >> Radom, 16.2.2004 SP nr 7
Główna
News
Robert Grudzień
Festiwale
Galeria
Przyjaciele
Pomoc/akcje charytatywne
Linki
Mapa strony
Kontakt
Organy


  Logowanie


 Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi
                                                               Jan Paweł II
Zaproszenie


Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomiu

mają zaszczyt zaprosić


Panią/Pana . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .na koncert charytatywny

„Absolwenci – uczniom szkoły”

który odbędzie się 16 lutego 2004 roku o godzinie 17 30
w siedzibie szkoły przy ulicy Tybla 7/11

Gwiazda wieczoru

Robert Grudzień

Georgij Agratina


Ufamy, iż zaszczyci nas Pani/Pan swoją obecnością.

Dochód z koncertu przeznaczony będzie na zakup komputera
do pracowni multimedialnej dla uczniów szkoły.reportaż z Koncertu charytatywnego

Absolwenci - uczniom szkoły”

– pod takim hasłem odbył się w miniony poniedziałek 16.02.2004r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 dawnej 39 w Radomiu, przy ul. Tybla koncert charytatywny.

Koncert został zorganizowany w związku z obchodami 10 rocznicy nadania szkole imienia Generała Kazimierz Pułaskiego. W związku z tym przybliżona została postać patrona szkoły. Wspomniano też ludzi, którzy na stałe wpisali się w historię szkoły. Minutą ciszy uczczono pamięć, tych którzy odeszli na zawsze: dyrektorów - Stanisława Hutnika, Kazimierza Sucheckiego, Janusza Adama Zycha oraz nauczycieli – Feliksę Kornetę, Marię Eter, Bogusławę Gmaj, Krystynę Alzak, Janinę Tarasińską.

Koncert zaszczycili swoją obecnością: Mazowiecki Wicekurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Warszawie - Marian Popis, Dyrektor Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie - Barbara Skałbania, Przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego - Mirosław Ciura, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz przedstawiciele duchowieństwa Ojciec Edward Smaga – Superior Kościoła O.O. Jezuitów, Dyrektor „Oratorium” Siostra Juliusza Krajewska i Ksiądz Arkadiusz Bieniek z Kościoła Parafialnego Św. Jana /Fara/.

Podczas koncertu występowali dawni uczniowie szkoły. Rozpoczęli najmłodsi - absolwenci z lat 1999-2003. Jako pierwszy wystąpił Piotr Lipiec – obecnie uczeń III klasy gimnazjum, który wraz ze swą partnerką zaprezentował pokaz tańca towarzyskiego. Kolejni absolwenci to już talenty muzyczne: Marta Wolnowska wraz z kwartetem RADOMEK, Piotr Gruszka – puzon, Mateusz Murawski, gitara, Katarzyna Dabińska – flet, Wojciech Skawiński- pianino.

Potem przyszedł czas na starszych absolwentów – Przemysława Zycha, który ukończył szkołę w 1995 roku i obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Warszawie, laureatem wielu prestiżowych nagród , kompozytorem Kantaty na Boże Narodzenie, której prawykonanie odbyło się w Kościele Św. Katarzyny w Radomiu.

Plejadę znakomitych talentów jako Gwiazda wieczoru zamknął pan Robert Grudzień. Jako najstarszy absolwent szkoły – z 1978 roku ma już za sobą 18 lat pracy artystycznej, za którą otrzymał szereg dyplomów, nagród i wyróżnień, które sam zaprezentował. Obecnie pan Robert Grudzień pełni funkcję Dyrektora Fundacji im. Mikołaja z Radomia, organizuje liczne festiwale ale również sam koncertuje na terenie całego kraju i za granicą rozsławiając dobre imię naszego miasta Radomia. Do udziału w koncercie zaprosił swego serdecznego przyjaciela – multiinstrumentalistę, profesora Akademii Muzycznej w Kijowie, Georgija Agratinę z którym bardzo często występuje. Występ tych dwóch wspaniałych artystów zakończył koncert, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich przybyłych gości. Bowiem oklaskom i podziękowaniom nie było końca.

Wysiłek organizatorów i wykonawców został wysoko oceniony przez obecnego na koncercie Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty pana Mariana Popisa, który uznał imprezę jako wysoko wychowawczą, w znakomity sposób konsolidującą pokolenia i godną naśladowania.

Ciepłe słowa skierował do zebranych Przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego pan Mirosław Ciura, który serdecznie podziękował za zaproszenie na tak wspaniale przygotowaną uroczystość.

Po zakończeniu koncertu miłych gości zaproszono na skromny poczęstunek. Można było powspominać, a nauczyciele z dumą patrzyli wówczas na swoich wychowanków.

Nie obyło się również bez pamiątkowych wpisów gości do szkolnej kroniki i z racji charakteru koncertu wrzucenia do puszki symbolicznej złotówki. Zebrana dzięki absolwentom szkoły i zaproszonym gościom kwota przeznaczona zostanie na zakup komputera do pracowni multimedialnej.

Opracowały:
Tekst - Małgorzata Walczak
Foto – Jolanta Białas