News >> 2011.03.01 Warszawa Chopin u Wizytek
Główna
News
Robert Grudzień
Festiwale
Galeria
Przyjaciele
Pomoc/akcje charytatywne
Linki
Mapa strony
Kontakt
Organy


  Logowanie


Termin
Chopin u Wizytek Warszawa
1 marca · 18:00 - 18:30

Lokalizacja
Warszawa, Kościół Wizytek, ul. Krakowskie Przedmieście 34

Stworzone przez:

Więcej informacji
Organizator
Chopin u Wizytek
Stowarzyszenie Mieszkańców Ulicy Smolnej

Kościół Wizytek Warszawa
...http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Wizytek_w_Warszawie

Chopin u Wizytek Warszawa
Muzyka klasyczna (również w aranżacji jazzowej) będzie rozbrzmiewać w XVII-wiecznym kościele sióstr Wizytek od 22 lutego do 1 marca, codziennie od 18.00.

Program:

22.02 - Wielkie Otwarcie: fortepian - Paweł Wakarecy, organy - Piotr Rachoń
...23.02 - Wieczór Polskiego Związku Niewidomych: fortepian - Patryk Matwiejczuk, organy - Maria Ruszecka,
24.02 - Wieczór kameralny: Kwartet Prima Vista z Kamilem Borkowskim (fortepian)
25.02 - Artyści zagraniczni, m.in. Marie Kiyone (Japonia)
26.02 - Maria Pomianowska z zespołem, Chór Varsoviae Regii Cantores
27.02 - fortepian - Lena Ledoff, organy - Wojciech Wojtasiewcz
28.02 - organy - Robert Grudzień, fortepian - Joanna Maklakiewicz
1.03 - organy - Robert Grudzień i Andrzej Jagodziński Trio

Miejsce koncertów jest nieprzypadkowe: dwieście lat temu to w tym kościele odbywały się niedzielne msze dla uczniów Liceum Warszawskiego. 15-letni Fryderyk Chopin grywał na tutejszych organach. Instrument do dziś znajduje się w kościele i chcemy, aby na nowo rozbrzmiewał utworami Chopina.

Seria codziennych muzycznych wydarzeń w najlepszym wykonaniu i – oczywiście – za darmo, to tegoroczny sposób na uczczenie pamięci o dwóch datach urodzin Fryderyka Chopina.

Serdecznie zapraszamy!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%
82_Wizytek_w_Warszawie

Chopin u Wizytek w Warszawie 2011
Warszawa, Kościół Wizytek, ul. Krakowskie Przedmieście 34

28.02.godz.18.00
01.03.godz.18.00

Robert Grudzień – organy

W programie:

Fryderyk Chopin:
Preludium c-moll
Preludium h-moll
Preludium e-moll
Preludium A-dur
Fuga a-moll
Cantabile B-dur
Walc a-moll
Mazurek F-dur
Marsz Żałobny b-moll

Robert Grudzień urodzony w Radomiu w 1964 roku. Znany muzyk, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Ognisku Muzycznym oraz Szkole Muzycznej w Radomiu. Absolwent Liceum Muzycznego w Lublinie, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Kursy mistrzowskie w Szwajcarii i Republice Czeskiej. Popularny jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Studiował w klasie prof. Kajetana Mochtaka, Christopha Schoenera, Wernera Smigielskiego, Mirosława Pietkiewicza. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w programach koncertowych obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności. Występuje m.in. z: Teresą Żylis-Gara, Wiesławem Ochmanem, Markiem Torzewskim, Konstantym Andrzejem Kulką, Georgijem Agratina, [Krzysztofem Kolbergerem], Jerzym Zelnikiem, Olgierdem Łukaszewiczem, Zbigniewem Zamachowskim, Cezarym Żakiem, Włodzimierzem Matuszakiem, Grażyną Barszczewską. Współpracuje z Poznańskimi Słowikami, Jerzym Maksymiukiem, Krzysztofem Zanussim i Krzysztofem Pendereckim. Koncertował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w całej Europie oraz na wielu kontynentach. Posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne /solowe, kameralne/. W roku 2006 w Bazylice w Trzebnicy zrealizował nagranie dla Polskiego Radia z Chórem PR i z Krzysztofem Pendereckim. W 2008 Polskie Radio zrealizowało Album "Wołyń 1943" z wykorzystaniem kompozycji Roberta Grudnia Misterium Dźwięku "Dolorosa" i "Człowiek". Jego działalność artystyczna, organizacyjna i charytatywna przyniosły mu szereg nagród i wyróżnień, m.in.: w 1990 r. otrzymał nagrodę Komitetu ds. Radia i Telewizji za twórczość radiową a w 2006 r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego - Medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej. Otrzymał nagrodę Bp Jana Chrapka „Mój Radom”. Inicjator wielu Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej /Leżajsk, Jedrzejów, Radom-Orońsko, Lublin, Zelów/, dyrektor Fundacji im. Mikołaja z Radomia, organizator licznych koncertów oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Wykłada gościnnie w Szwajcarii i Niemczech. W roku 2010/2011 promuje najnowszą płyte kompaktową FARNY nagraną w duecie przez Małgorzatę Walewską i Roberta Grudnia. Brał udział w Maratonie Muzycznym w Domu Polonii „Najdłuższe urodziny Fryderyka Chopina” w Warszawie w dn. 22.02.-01.03.2010 z udziałem Iwony Jędruch „Misterium Dźwięku” oraz w koncercie w dn.01.03.2010 z okazji nadania imienia Fryderyka Chopina Szkole Podstawowej w Wojszczycach/Zakroczym. Prowadził „Multimedialne Warsztaty Interdyscyplinarne Impresje i improwizacje Chopinowskie” Zakroczym 2010. W ramach projektu Chopin 2010 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizował koncerty oraz spektakle z Jerzym Zelnikiem, Krzysztofem Kolbergerem, Małgorzatą Walewską i Markiem Torzewskim.
W roku 2011 obchodzi jubileusz 25-lecia działności artystycznej i organizatorskiej.
www.grudzien.pl
www.myspace.com/robertgrudzien www.youtube.com/grudzienrobert
tel. +48/601306483
e-mail: robert@grudzien.pl

===============

http://www.facebook.com/event.php?eid=189007337796918

organizator
Stowarzyszenie Mieszkańców Ulicy Smolnej
Zobacz więcej